EN

Pripravte sa na ďalšie zdražovanie diskov a ramiek

Micron opäť zdražuje pamäte. Zdraženie má spôsobovať jedna z tovární na DRAM čipy.

Spoločnosť Micron, jeden z troch najväčších výrobcov pamäťových čipov zavrela svoju továrne z dôvodu havárie a úniku dusíku. Táto továreň vyrába až 6% svetových zásob DRAM čipov. Dopyt po DRAM čipoch je už dnes vysoký, takže toto isto nepoteší. Nás koncových zákazníkov teda bude opäť čakať zdražovanie SSD, RAM modulov ako aj samotných smartfónov. Cena za rok pritom pri niektorých výrobcoch už vzrástla o viac než 120%, v priemere takmer o 100%.

Micron je napríklad jediný dodávateľ modulov RAM pre zariadenie Apple. Pripomíname, že Apple chystá nový smartfón na tretí až štvrtý kvartál, takže dopyt je obrovský.  

Situáciu môže ešte zachrániť Intel s prelomovými Optane čipmi, veľkokapacitné čipy sa očakávajú na konci roka, alebo na začiatku toho ďalšieho. Okrem toho prídu na trh prvé Optane RAM. Momentálne končí kapacita na 32GB.

Zdroj: guru3D

Komentáre (1)
Omenemo
Nezmysel. Únik dusíku by pri výrobe polovodičov nespôsobil žiaden problém, lebo je to plyn používaný na ochrannú atmosféru a zlepšenie kryštalografických vlastností kremíka. Ako dopant by musel byť pridaný vo forme nejakej zlúčenine (čpavok), z ktorej by sa vedeli atómy dusíka ľahšie uvoľniť, než z molekúl plynného dusíka.
Pridať nový komentár
TOPlist