EN

Uvedie Samsung Galaxy S5 už v januári 2014?

Najväčší výrobca smartfónov na trhu oznámil, že chystá uvedenie očakávaného top modelu Galaxy S5 v januári budúceho roku. 

Hoci je Samsung veľká firma, ktorá ponúka širokú škálu produktov, najväčší zdroj príjmov, a to až dve tretiny, pochádza z mobilných zariadení. A preto keď sa znížili predaje doterajšej vlajkovej lodi Samsungu Galaxy S4, investori sa začali obávať o stabilitu firmy. Podľa analýz sa zisk z predaja mobilných zariadení znížil o 13% oproti predchádzajúcim trom mesiacom. To prinútilo Samsung konať.

Samsung sa s uvedením Galaxy S5 teda trochu poponáhľa. Pôvodne to mal v úmysle v marci 2014, ale z vyššie spomenutých dôvodov klesajúcich predajov Galaxy S4 oznámi nový Galaxy S5 už v januári. Je možné, že sa tak stane na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2014, ktorý sa koná v Las Vegas. Do predaja prístroj poputuje vo februári.

Stále nie sú známe presné špecifikácie, ale predpokladá sa, že zariadenie bude poháňať 8-jadrový 64-bitový procesor Exynos 5430 vlastnej výroby.  O fotoaparáte sa hovorí, že bude mať rozlíšenie 16Mpx, optickú stabilizáciu a nový snímač od Samsungu, ktorý bude schopný robiť kvalitnejšie fotky aj pri horších svetelných podmienkach.

Zdroj:androidsas.com, phonearena.com

Pridať nový komentár
TOPlist