EN

Vývojári už môžu oficiálne získať zľavnený 15% App Store poplatok za nákupy v aplikáciách

Od štvrtku, 3. decembra 2020, spoločnosť Apple umožňuje väčšine vývojárom zarobiť z predajov v aplikáciách prostredníctvom App Store o 15% viac. Vývojári, ktorí spĺňajú podmienky kvalifikácie, musia len vyplniť online registračný formulár spoločnosti Apple.

Spoločnosť Apple minulý mesiac predstavila nový program s názvom App Store Small Business Program, ktorý výrazne mení štruktúru Apple obchodu na aplikácie, App Store. Podľa podmienok tohto nového programu majú vývojári, ktorí ročne zarobia na predajoch v aplikáciách menej ako 1 milión dolárov, nárok na budúcoročnú províziu pre spoločnosť Apple zľavnenú o 15%. Podľa doterajších a zároveň súčasných podmienok obchodu App Store pre vývojárov nespĺňajúcich podmienky kvalifikácie pre tento program, Apple získava 30% províziu zo všetkých nákupov prostredníctvom App Store, čo zároveň predstavuje jediný možný spôsob predajov.

Analytici odhadujú, že App Store dosiahol v roku 2019 tržby v hodnote viac ako 50 miliárd dolárov, z čoho 35 miliárd dolárov mali byť výnosy vývojárov a 15 miliárd mal na nákupoch v aplikáciách zarobiť Apple. Analytická firma Sensor Tower však predpovedá, že asi 98% vývojárov, ktorí môžu získať kvalifikáciu pre tento nový program, tvorí iba 5 percent z celkovej sumy, ktorú Apple na predajoch zarobí.

Hlavné podmienky pre App Store Small Business Program sú nasledovné:
- Na program a zľavnenú províziu sa môžu kvalifikovať existujúci vývojári s príjmom menej ako 1 milión dolárov zo všetkých svojich aplikácií v roku 2020, ako aj noví vývojári v App Store.
- Ak zúčastnený vývojár prekročí hranicu 1 milión dolárov, bude po zvyšok roka platiť štandardná provízia.
- Ak príjem vývojára v budúcom kalendárnom roku klesne pod hranicu 1 milión dolárov, nasledujúci rok sa môže opäť kvalifikovať pre 15% províziu.
- Vývojári musia označiť všetky pridružené vývojárske účty, aby sa určila spôsobilosť vývojára alebo vývojárskej spoločnosti pre tento program.

Registráciu pre program App Store Small Business Program môžu vývojári vyplniť do 18. decembra 2020 19:00. Následná úprava provízie nastane 1. januára 2021. Ak sa vývojár prihlási po stanovenom termíne, na zľavnenú províziu si bude musieť počkať ešte 15 dní po schválení a toto schválenie môže nastať až na jar budúceho roka. Noví vývojári, ktorí sa zaregistrujú do programu získajú zľavnenú sadzbu hneď po schválení ich aplikácie pre obchod App Store.

 

Zdroje: Apple Developer, Apple Developer, Apple Newsroom, CNBC

Pridať nový komentár
TOPlist