EN

Microsoft zdarma uvoľnil balík Office pre Android smartfóny

 
Minulý mesiac bol balík Office dostupný iba ako náhľad, to sa však rýchlo zmenilo a nový kancelársky balík si zdarma môžu stiahnuť majitelia smartfónov s operačným systémom Android. Staršie zariadenia však majú smolu.

Stiahnuť si tak úplne zdarma môžete nový Word, PowerPoint či Excel cez Google Play Store. Má to však jeden háčik. Obmedzenia z preview verzie zostali a aplikácie tak nespustíte na zariadeniach, ktoré majú menej ako 1GB RAM alebo používajú starší operačný systém ako Android 4.4 KitKat.
 
 
To je trochu škoda nielen pre užívateľov, ale aj pre samotný Google pretože podľa ich vlastnej štatistiky spĺňa vyššie uvedené podmienky približne iba polovica Android užívateľov. Ak ste v tej šťastnejšej polovici môžete si užívať nový Office, aj keď zmien nie je mnoho. Dizajnovo sú aplikácie rovnaké s predchodcami a taktiež zostala možnosť zdieľať vaše dokumenty cez OneDrive či Dropbox. Po tom, čo bol skôr v tomto roku uvedený balík Office pre tablety tak dorazil aj na zariadenia s menšími uhlopriečkami, pre ktoré by mal mať prispôsobené ovládacie prvky.
 
Zdroj: theverge
 
Pridať nový komentár
TOPlist